Ağrı 1 Şubesi

BİZ BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Memur-Sen Ağrı İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Abdurrahman ASLAN, Toplumumuzu her alanda doğrudan etkileyen COVİD-19 koronavirüs salgınına karşı  verilen mücadeleye ilişkin bir mesaj yayımladı.

Başkan Aslan mesajında, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Merkezi ve Ağrı İl Temsilciliği olarak sorunun küresel mücadelenin ulusal olacağını düşünerek “Milletimizin yanında, devletimizin hizmetindeyiz’’. Hayatı eve sığdırmaya çalıştığımız bu günlerde insan olarak, vefayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı da vakte sığdırmalıyız. Bu süreçte hiç kimse zorda, aç ve açıkta kalmamalı. Yardım çalışmalarına Ağrı Teşkilatı olarak imkânlarımız nispetinde destek oluyoruz ve olacağız. Tüm üyelerimizi ve halkımızı bu kampanyalara destek olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Aslan, mesajında şunları söyledi:

Sorun Küresel, mücadele ulusal dedik ve ilk andan itibaren gerek milletin hassasiyeti ve gerekse devletin eğitim, sağlık, din, ulaşım, ekonomi, savunma ve diğer tüm alanlarda ortaya koyduğu özverili çalışmalar sayesinde önlemler alındı. Bu süreçte Türkiye’nin en büyük Emek ve Özgürlük hareketi olarak bizler de mücadeleye katkımızı sunuyoruz. Genel Merkezimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na 1 milyon TL, “Şimdi Vefa Zamanı” kampanyasıyla da İHH, Deniz Feneri ve Kızılay’a 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon TL’lik bağışta bulundu. Bunun yanı sıra başta Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanımız Ali Yalçın olmak üzere Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları da kampanyaya 1 aylık maaşlarını bağışladılar. Ağrı Teşkilatı olarak bizler de yardım çalışmalarına imkânlarımız nispetinde destek oluyoruz. Tüm üyelerimizi ve halkımızı bu kampanyalara destek olmaya davet ediyoruz.

Ayrıca Genel Merkezimiz Tarafından;

Sürecin ilk günlerinde girişimlerimizle hazırlanan kamu görevlileri için idari izin talebimiz yayımlanan genelgeyle yer alarak uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanması kararlaştırıldı.

      Milli Eğitim Bakanlığına yazı yazılarak, okullarda üretilen 50 bin maskenin maliyeti üstlenilerek sağlık çalışanlarına dağıtılacağı bildirildi.

     Bakanlığın bazı eğitim faaliyetlerinin durdurulması konulu genelgesi ile bunun ortaya çıkardığı mağduriyeti dile getirilerek mesleki dersleri öğretmenleri ile ücretli öğretmen ve usta öğreticilerin mağduriyeti talepler doğrultusunda giderildi.

     Eğitim-Bir-Sen Konukevi Coronavirüs ile mücadelede cansiperane bir şekilde fedakârlık yapan sağlık çalışanı arkadaşlarımıza tahsis edilmek üzere Ankara Valiliği’nin emrine sunuldu.

Memur-Sen Ağrı İl Teşkilatı olarak her zaman olduğu gibi bu zor süreçte de devletimizin yanında, milletimizin hizmetindeyiz. Vatandaşlarımızı alınan tedbir kararlarına uymaları, sosyal mesafeye dikkat etmeleri ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları hususlarında uyarıyoruz. Salgın nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Bu süreçte bu hastalığa yakalanan vatandaşlarımızada Allah’tan acil şifalar diliyoruz.